Ogłoszenie

FORUM ODDAM W DOBRE RĘCE
Jeśli chcesz zaopiekować się tym forum, zarejestruj się, a następnie skontaktuj z administratorem (Lotri) za pomocą opcji adres e-mail (PW nie sprawdzam).

#1 2009-08-24 00:17:28

olga89

Moderator

Skąd: New Sącz ^^
Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 72
Punktów :   18 

1987: Dirty Dancing-

http://img10.imageshack.us/img10/3435/dirtydancing2.jpg
Tytuły: Dirty Dancing- AKA Wirujący seks-
Produkcja: USA-
Rok: 1987-
Data premiery:   1987-08-17  (Świat)
Gatunek: melodramat-

Reżyseria: Emile Ardolino-
Scenariusz: Eleanor Bergstein-    
Muzyka: John Morris-, John DeNicola-


Obsada:
Jennifer Grey- Frances 'Baby' Houseman 
Patrick Swayze- Johnny Castle 
Jerry Orbach- Dr Jake Houseman 
Cynthia Rhodes- Penny Johnson 
Jack Weston- Max Kellerman 
Jane Brucker- Lisa Houseman 
Lonny Price- Neil Kellerman 
Max Cantor- Robbie Gould 
Garry Goodrow- Moe Pressman 
Alvin Myerovich- Pan Schumacher 
Paula Trueman- Pani Schumacher 
Wayne Knight- Stan 
Neal Jones- Billy Kostecki 


Fabuła:
Frances, zwana potocznie "Baby" wyjeżdża na wakacje wraz z rodzicami i starszą siostrą. Nie jest tym zbytnio zachwycona gdyż najzwyczajniej nudzi się tam. Gdy spotyka John`ego - przystojnego instruktora tańca, zakochuje się w nim. Przy pomocy znajomego wkręca się w towarzystwo personelu ośrodka wypoczynkowego. Gdy okazuje się, że partnerka John`ego nie może wystąpić w konkursie tanecznym, zapada decyzja, że zastąpi ją właśnie "Baby". Po wielu trudach udaje się jej w końcu zgrać z Johny`m. Jednak wspólna nauka to nie tylko owocny konkurs. To właśnie w tańcu ich miłość rozkwita...


Trailer:


Time of my life


Do you love me


Hungry eyes




Nagrody:
- 1988 - Oscar - wygrana - Najlepsza piosenka "The Time of My Life", wyk. Bill Medley, Jennifer Warnes
- 1988 - Złoty Glob - wygrana - Najlepsza piosenka "The Time of My Life", wyk. Bill Medley, Jennifer Warnes
                            - nominacja - Najlepsza komedia lub musical
                            - nominacja - Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Patrick Swayze
                            - nominacja - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Jennifer Grey
- 1988 - wygrana - Independent Spirit - Najlepszy film debiutancki Emile Ardolino
- 2002 - wygrana - Lista 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszech czasów - 93. miejsce
- 2004 - wygrana - Lista 100 najlepszych piosenek filmowych wszech czasów - 86. miejsce
- 2005 - wygrana - Lista 100 najlepszych kwestii filmowych wszech czasów - 98. miejsce


Ciekawostki i błędy:
# Do roli Johnnego Castle byli brani pod uwagę: Val Kilmer, który ją odrzucił, oraz Billy Zane, który okazał się kiepskim tancerzem.
# W końcowej scenie Johny brudzi sobie na kolanach spodnie w czasie ślizgania się po podłodze. W kolejnym ujęciu jego spodnie są już czyste.
# Johny zdejmuje swoją kurtkę dwa razy przed tańcem zamykającym sezon.
# Kiedy Johny i Baby wracają z Sheldrake, Johny prowadzi. Jednak drążek skrzyni biegów jest ustawiony na luzie.
# Kiedy Johny zatrzaskuje kluczyki w samochodzie w trakcie ulewy, w tylnej szybie samochodu widać odbicie słońca. Także ziemia obok słupka, który podnosi jest sucha i oświetlona.
# Kiedy Baby maluje napis "Koniec sezonu", na jej pędzlu nie ma farby - wygląda na czysty i nieużywany.
# Na soundtracku do filmu jedną z piosenek ("She's like a wind") wykonuje sam Patrick Swayze.
# Piosenkę "She's like a wind" Patrick napisał dla swojej żony Lisy Nemi.
# Jennifer Grey grając Baby była o 10 lat starsza od postaci którą grała. W czasie przesłuchania musiała udowodnić w ciągu pięciu minut, że może grać osobę młodszą niż sama jest.
# Film zajął w 2002 roku 93 miejsce w rankingu Amerykańskiego Instytutu Filmowego "100 najlepszych melodramatów wszech czasów".
# Kiedy Johny uczy Baby tańczyć, Penny kładzie igłę gramofonu na płycie i od razu ją zdejmuje, a jednak muzykę nadal słychać.
# Scena, w której Patrick Swayze mówi: " Nikt nie posadzi Baby w kącie znalazła się na 98 miejscu na liście 100 najlepszych kwestii filmowych w historii kina ogłoszonej przez Amerykański Instytut Filmowy w 2005 roku.
# Film kręcono w Asheville, Lake Lure (stan Północna Karolina) oraz w Pembroke (stan Wirginia) w USA.
# Patrick Swayze nie zgodził się na dublera i podczas kręcenia sceny na pniu kilka razy z niego spadł. Końcowy bilans to spuchnięte kolano i pięć strzykawek płynu, wyciągniętych z niego w szpitalu.
# Podczas kręcnia sceny, w której Baby podnosi rękę do góry, ramię Johnny'ego opada w dół, a ona zaczyna chichotać jak wariatka,Jennifer była wykończona, a Patrick naprawdę się wkurzył. Choreograf Kenny Ortega powiedział, że była to jedna z najcudowniejszych, najdelikatniejszych, najmocniejszych i najszczerszych chwil w tym filmie.
# Gdy w maju 1987 wytwórnia pokazała film znanemu producentowi Aaronowi Russo, by ocenił jego szanse na rynku, powiedział: "Spalcie negatyw i odbierzcie ubezpieczenie". Uważał film za bezwartościowy.
# Patrick Swayze, razem ze współautorem piosenki "She's like the wind", Stacy Widelitzem pięć razy stawali przed sądem, pozwani za plagiat i wygrali.

_________________________________________________________
Filmweb




Moja ocena
Według mnie to najlepszy film o tańcu jaki oglądałam, a wszystkie późniejsze mu nie dorównują - ale to tylko moje zdanie
Obsada jest świetna i aktorzy naprawdę świetnie się spisali, a do tego muzyka jest wspaniała.
Co sądzicie o filmie?


http://i32.tinypic.com/20sewp0.gif

Offline

 

#2 2009-08-25 20:01:36

Luthien

Amator

Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: 1987: Dirty Dancing-

popieram Lotri . Najlepszy film o tańcu wszech czasów Cudowna obsada, muzyka, historia i choreografie.

Offline

 

#3 2009-08-25 20:41:20

olga89

Moderator

Skąd: New Sącz ^^
Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 72
Punktów :   18 

Re: 1987: Dirty Dancing-

Raczej popierasz mnie Luthien Widzisz Lotri? Musisz mi zrobić ten inny banner na bollywood.pun.pl bo nas mylą

Dirty Dancing to genialny film jak już mówiłam Najbardziej podoba mi sie chyba muzyka


http://i32.tinypic.com/20sewp0.gif

Offline

 

#4 2009-08-25 20:43:25

Luthien

Amator

Zarejestrowany: 2009-08-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: 1987: Dirty Dancing-

oj. Pomyliłam się .

Offline

 

#5 2009-08-26 09:31:20

Latika

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 65
Punktów :   

Re: 1987: Dirty Dancing-

Tak zgadzam się z wami Dirty Dancing to nie tylko film o tancu ale i o miłości. Takie połączenie w filmie bardzo lubuje


"Dekho! Main Hoon Ghajini! Main!"

Offline

 

#6 2009-08-26 20:46:53

Lotri

Administrator

Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 154
Punktów :   

Re: 1987: Dirty Dancing-

A Lotri filmu nie widziała Muszę nadrobić zaległości, ale chwilowo oglądam inne filmy... nieme ;P


http://je.pl/pq14
http://img252.imageshack.us/img252/1484/banner3q.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hipoalergiczna karma dla psa olejek goździkowy achetet boite de vitesses komornik warszawa ursus